Pazar
Az Bulutlu
12°C | 25°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
14°C | 27°C
Salı
Parçalı Bulutlu
14°C | 26°C

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de etkinliklerle gerçekleştirildi.

Etkinliklere ilçemiz Kaymakamı Sayın Ömer KIRAÇ, Belediye Başkanımız Sayın Fatih ÜNSAL, Garnizon Komutanı, İlçe Emniyet Amiri, Siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile vatandaşlarımız katıldı.

Etkinlikler ilk olarak ilçemiz ve köylerimiz şehitlikleri ziyaret edilerek başladı. Akabinde şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınları ziyaret edildi. 

Etkinlikler ilçemiz Demokrasi Meydanından başlanarak vatandaşlarımızın yoğun katılım sağladığı Demokrasi yürüyüşü ile devam etti. Demokrasi Meydanındaki etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak dualar edildi. Şiirlerin okunması, sinevizyon gösterilerinin sunulması ve protokol tarafından plaketlerin takdim edilmesi ile program devam etti. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın "Ulusa Sesleniş" konuşması led ekrandan canlı olarak izlendi. Saat 00:13’ü gösterdiğinde tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de sela okunmasının ardından program son buldu.

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika