Salı
Çok Bulutlu
-1°C | 11°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
0°C | 12°C
Perşembe
Çok Bulutlu
0°C | 12°C

Belediye Başkanımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Belediye Başkanımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Bundan 101 yıl önce Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları milli mücadelenin temellerini atarak, bağımsızlık meşalesini yakmışlardır. Bu meşale etrafında birleşen aziz milletimiz "Ya İstiklal, Ya Ölüm" ruhuyla esaret zincirlerini kırarak, bağımsız Türkiye yolculuğunu başlatmışlardır. 19 Mayıs, milletimizin istiklalinin ve istikbalinin bekası uğruna yokluk içinde var olma mücadelesinin temellerinin atıldığı gündür. 

Milletimizin benliğinde yaşayan bu bağımsızlık ruhu, bugünümüzün ve yarınlarımızın aydınlık temellerini oluşturmaktadır. İnanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bugünü armağan ettiği gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla büyük Türkiye yolculuğumuzu kararlı adımlarla sürdürecektir. 

Milletimizin ve yarınlarımız olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, 101 yıl önce Samsun’da milli mücadele ruhu meşalesini yakan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

Fatih ÜNSAL

Sarıyahşi Belediye Başkanı

Copyrigt © 2017 Sarıyahşi Belediyesi Resmi Web Sitesidir. İzinsiz hiçbir içerik kullanılamaz. | Programmer: Kadir YILDIZ
İstatistik: Devlet ve Politika